Weselne Zdjęcia grupowe – czy mogą być kreatywne?

Ten wspaniały dzień jakim jest Wasz ślub jest doskonałą okazją aby uwiecznić się na wspólnej fotografii z najbliższymi osobami.

Kogo bowiem zaprosicie na wesele? Wasi goście to przecież osoby, które kochacie i z którymi uwielbiacie spędzać czas. Rodzina i przyjaciele tak rzadko spotykają się w jednym miejscu w tak licznym gronie i te wszystkie osoby są razem właśnie dla Was by uczcić to święto zaślubin. Taka okazja już się nie powtórzy. Zatem do dzieła. Wszystko teraz w rękach Waszego fotografa i jego kreatywnej, zachęcającej postawy ponieważ gdy jej zabraknie to na tak dynamicznej imprezie jaką jest wesele goście bardzo szybko znudzą się sztywnym pozowaniem do zdjęć. Dlatego całą akcję trzeba przeprowadzić niezwykle sprawnie i z dużą dozą ekspresji oraz poczucia humoru. Tu Pan fotograf ślubny województwa łódzkiego powinien wykazać się smykałką, która zarezerwowana jest przede wszystkim dla wodzirejów i wprowadzić gości w świat fotograficznej zabawy. Nie ma bowiem piękniejszych zdjęć niż te, na których bliskie Wam osoby są spontanicznie uśmiechnięte i szczęśliwe, dlatego zawsze podczas swoich reportaży zachęcam wszystkich do odrobiny szaleństwa. Do wygłupiania się na zdjęciach, szerokich uśmiechów, podskoków i odgrywania zabawnych scenek. Takie dynamiczne zdjęcia będą ciekawym urozmaiceniem całego reportażu. Ogranicza nas tylko wyobraźnia – czyli nie mamy ograniczeń. Nie neguję oczywiście ustawianych kadrów, one również powinny się znaleźć w pakiecie ale będą one dominować w śród bardziej statecznej i dostojnej części naszych wspaniałych gości takich jak rodzice, dziadkowie, wujostwo itp. choć zdziwilibyście się czasem jak i ta grupa potrafi czasem puścić wodze fantazji  Dla Państwa Młodych i ich znajomych a to zwykle osoby w wieku 20-30 lat, warto postawić na spontaniczność. Wymuszone, eleganckie pozy nie zawsze pasują do młodości i radości. Ujęcia w ruchu, w czasie radosnej zabawy sprawią, że z przyjemnością będziecie wspominać ten wyjątkowy czas za kilka lub kilkadziesiąt lat. Fotografia ślubna zna wiele ciekawych zabiegów, które mogą w ciekawy sposób urozmaicić repertuar Zdjęć grupowych, dodając do nich zimne ognie, ciężki dym, fontanny ognia czy chociażby zmieniając perspektywę –ślubny fotograf ustawiony wysoko ponad gośćmi lub używający do tego drona. W zależności od aranżacji takie ujęcia mogą mieć charakter rodem z hollywoodzkiego filmu z czerwonym dywanem lub sesji dla magazynu o modzie. Wybór należy do Was. To fantastyczna pamiątka oglądać przyjaciół i krewnych po wielu latach. Swoją drogą to również świetny moment na robienie zdjęć dzieciom, a nawet zdjęć pokoleniowych. Bardzo emocjonalne są takie właśnie portrety, na których jest kilka, pokoleń: panna młoda, mama, babcia, prababcia. Kiedyś udało mi się sfotografować 5 pokoleń, to była bardzo podniosła chwila!

Jako profesjonalny fotograf ślubny województwa opolskiego, Łódzkiego, śląskiego i dolnośląskiego zawsze staram się na weselu zrobić również portrety pary młodej ze wszystkimi gośćmi -wybaczcie za porównanie: jak z misiem na Krupówkach. Dla nowożeńców może być to nieco męczące ale pamiętajcie dla babci czy cioci z zagranicy będzie to pamiątka i najważniejsze zdjęcie które zostało wykonane na waszym ślubie. Zazwyczaj seria zdjęć portretowych siłą rozpędu następuje zaraz po tych szalonych grupowych, które zdążyły wprowadzić już gości w stan rozbawienia i gdy wszyscy znajdują się jeszcze poza salą w jej obejściu. Wówczas wyszukuję do tego celu najlepsze scenerie Jakie mają do zaproponowania Ogrody domów weselnych. Jeśli natomiast takowych nie oferują bo chociażby znajdują się w centrach wielkich miast wówczas znakomitą alternatywą do wszystkiego rodzaju opisanych wyżej typów fotografii jest FOTOSTUDIO którym mam przyjemność dysponować jest ono bowiem dużo większe od popularnych Fotobudek dzięki czemu poprzebierani weselnicy mogą się fotografować całymi grupkami w o wakacjach radości a nie tylko tłoczyć się obok siebie ponieważ objętość kadru „budek” nie jest większa niż Wasz telewizor. Rzeczone Fotostudio jest zupełnie niezależne od warunków atmosferycznych ponieważ Jego konstrukcja znajduje się wewnątrz domu weselnego i pełni ono rodzaj prawdziwej atrakcji ślubnej w której Głównym wodzirejem jestem właśnie ja -Wasz przesympatyczny fotograf ślubny.

P.s.

Kiedy tłum gości już przez Studio się przewali, wtedy zostawiam sobie tylko Was moja paro ślubna i kreujemy przepiękne fotografie o zabarwieniu romantycznym, które wyglądają jak w pełni profesjonalnym Studiu Fotograficznym -zresztą zobaczcie sami: Udostępni